O firmieMediaOfertaGaleriaBlogKontakt

BLog

Dziecięce urodziny - na co zwrócić uwagę?
09 10 2019
Goście

Na samym początku warto określić czy urodzinowe spotkanie to okazja do spotkania samych milusińskich czy także ich rodziców. Z jednej strony unikniemy niepotrzebnego płaczu dziecka, tęskniącego za mamą lub tatą. Z drugiej - zapraszając także opiekunów musimy liczyć się ze wzrostem kosztów takiego spotkania. Dlatego na samym początku warto sporządzić listę gości, decydując czy zapraszamy członków rodziny czy tylko koleżanki i kolegów z przedszkola lub szkoły (i ich rodziców). Często rodzice decydują się na organizację dwóch imprez urodzinowych. Dla członków rodziny (w zaciszu domowym) i dla znajomych naszego dziecka (poza domem).

Zaproszenia

Nasze kalendarze i tak są dość mocno napięte, dlatego warto poinformować gości o planowanym spotkaniu nawet kilkanaście dni przed imprezą. Najlepszym terminem jest oczywiście weekend. W środku tygodnia dzieci często uczęszczają na zajęcia dodatkowe, odrabiają lekcje, a czas wolny dodatkowo kurczy poranne wstawanie następnego dnia. Jeśli mamy możliwość spotkania się w weekend, warto dopasować godzinę rozpoczęcia imprezy do wieku uczestników. Dogodny czas trwania spotkania to godzina od 14.00 do 17.00. Zaproszenia można oczywiście przygotować wspólnie z solenizantem. Zmniejszy to koszt organizacji spotkania, a ręcznie wykonane kartki będą dodatkową frajdą dla najmłodszych.
Oczywiście, kilka dni przed planowanymi urodzinami można przedzwonić do zaproszonych gości z przypomnieniem o spotkaniu oraz zapytaniem czy obecność danej osoby jest aktualna. Pozwoli nam to uniknąć rozczarowań, gdy w dniu imprezy okaże się, że większość gości nie mogła przyjść, a nie poinformowała o tym organizatora.Atrakcje

Organizując urodziny warto pomyśleć o animatorze, którzy przez kilka godzin zapewni najmłodszym atrakcje i ciekawie zajmie im czas. To może być członek naszej rodziny, ale także profesjonalna, wynajęta osoba. Tu bez wątpienia ciekawą formą są quizy i loterie. Warto pomyśleć wcześniej, by każdego dziecko miało szansę wygrać drobiazg, którego wartość nie musi przekraczać kilku, kilkunastu złotych.

Co na stole

Na imprezie urodzinowej nie może zabraknąć tortu. Tu sprawdzą się lekkie ciasta. Furorę w ostatnim czasie robią ciasta z wizerunkiem postaci z popularnych kreskówek czy bajek. Dodatkowo warto pomyśleć o niewielkich przekąskach ( lody, kanapki, tartinki, pokrojone owoce), które nie wymagają siedzenia przy stole. Rodzice bez wątpienia wiedzą, jak trudno zachęcić ruchliwego kilkulatka do kilkudziesięciominutowego siedzenia przy stole.
Niestety, coraz częściej dzieci cierpią na alergie pokarmowe. Warto więc wcześniej podpytać rodziców czy ich pociechy mogą jeść wszystkie produkty. Jeśli nie - warto pomyśleć także o menu dla alergika, by dziecko nie czuło się wyobcowane.

Koszty

Niewielu rodziców, przy organizacji przyjęcia dla dziecka, może sobie pozwolić na budżet nieograniczony. Aby finalny efekt przyjęcia nie przerósł naszych możliwości, warto wyznaczyć sobie limit finansowy, którego będziemy się trzymać. Warto też sprawdzić ceny poszczególnych produktów czy usług, tak by nasze oczekiwania były zgodne z możliwościami finansowymi.

Houston... mamy problem

W dniu urodzin pamiętajmy o umiejętności "odpuszczania" i uśmiechu na twarzy. Nie zawsze przecież wszystko idzie zgodnie z planem. Coś co wydaje się atrakcyjne z punktu widzenia dorosłego, nie zawsze jest doceniane przez dzieci. Zdarza się, że połowa niezjedzonego tortu ląduje w śmietniku, zaproszony klaun wystraszy najmłodszych uczestników zabawy, a po godzinie część gości będzie musiała wcześniej wyjść. Plany są po to, by je w trakcie zmieniać. Nie bójmy się tego, nie zapominając o tym, że liczy się dobra zabawa, bez napięcia i wbrew wszelkim przeciwnościom.

A jeśli macie problem z organizacją imprezy dla dzieci - chętnie podpowiem i pomogę zorganizować spotkanie na miarę Twojego budżetu.


Powrót

Referencje

© StyloveLove Alicja Halczak 2023 - www.stylovelove.pl Logo & realizacja -